• İBRAHİM GÜL TARSUS’UN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜR.

  

İBRAHİM GÜL TARSUS’UN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜR.
Köşe Yazarı: Ali Kemal KÖSEOĞLU Okunma: 80161 Tarih: 05.12.2016

İBRAHİM GÜL TARSUS’UN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜR.

Değerli okuyucularım, Adana’nın Aladağ ilçesinde yaşanan tirajik yangın faciasında hayatını kaybeden çocuklarımıza Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileyerek sözlerime başlamak istiyorum. Allah bizlere böyle acıları bir daha yaşatmasın diyorum.

Değerli okuyucular; son günlerde Tarsus AK Parti Tarsus ilçe Başkanlığına yeni atanan İbrahim Gül’ü konuşuyor. Hem Ak parti tabanında hemde Tarsus kamuoyunda olumlu bir etki yapan bu atamanın hayırlı olmasını diliyorum.

İbrahim Gül’ü çok uzun yıllardır tanırım, oldukça derin bir dostluğumuz var diyebilirim. Bu sebeple onun hakkında birkaç kelam etmek isterim.

İbrahim Gül geçmişten bu güne siyasi yaşamında, toplumsal ve iş yaşamında daima ilkeli ve seviyeli bir duruş sahibi olmuştur. Kimseyi kırmayan, siyasi pozisyonunu kişisel çıkarları için kullanmayan, mütevazi kişiliği ile toplumda saygın bir yeri vardır. Elbette bu hasletler siyaset yapmak için yeterli değildir. Ancak Sayın İbrahim Gül siyasi geçmişi ve duruşu ilede saygın bir siyasetçi kimliğine sahip olmuştur.  Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum.

Gelelim Sayın Gül neler yapabilir, neler yapamaz.

Öncelikle siyaseti ve bulunduğu konumu kişisel hırs ve menfaati için kullanmaz. Bu sözlerimi kendisini çok iyi tanıyan birisi olarak söylüyorum. Sayın Gül’ü takip edenler ve tanıyanlar bilirler; yapamayacağı şeyleri vaad etmez, doğrular ne ise onu söyler ve uygular. İş takipçiliği değil toplum yararını gözeterek mesai yapar.

Uzun yılların siyasi birikimi ile atacağı her adımı temkinli ve doğru seçebilecek kapasiteye sahip birisi olarak Tarsus siyasetinde yeni bir dönemi başlatacağını net bir biçimde söyleyebilirim. Bir Tarsus sevdalısı olarak Tarsus’un sorunlarını bilen, sorunları bilmekle kalmayıp çözümlerinide ortaya koyabilen bir siyasi anlayışa sahiptir. Bu anlayışı ile Tarsus ekonomisinde, Tarsus cemiyet hayatında önemli projeleri hayata geçireceğini düşünüyorum.

Sayın Gül Pozitif düşünceye sahip birisi olarak bölge milletvekilleri, bakanlar ve bürokratlar ile Tarsus’a hizmet noktasında birlikte hareket edeceğini, bu bağlamda Tarsus’un eksiklerini bir bir tamamlayacağını görüyorum.

Kuracağı yeni yönetim kadrosu eminim Tarsus için hayırlı olacaktır. Çünkü Tarsus’a hizmet için yol arkadaşlarını seçerken objektif bir değerlendirme yapacağından kuşkum yok.

Hasılı; Sayın İbrahim Gül Tarsus’un yüzünü güldürebilecek, Tarsus’u ihya edebilecek bir siyasetçidir. Çıktığı bu yolda, aldığı bu görevde kendisine ve yol arkadaşlarına başarılar diliyorum.

Selam ve Dua ile saygılar sunuyorum.

Siyaset Haberleri Arşivi