• CHP ' Yİ ANLAMAK

  

CHP ' Yİ ANLAMAK
Köşe Yazarı: Abdullah KÖMÜR Okunma: 101853 Tarih: 30.11.2016

CHP ' Yİ ANLAMAK

Bir kaç gün önce CHP İzmir Milletvekilleri Özcan Purcu ve Ali Yiğit, Denizli Milletvekili Melike Basmacı ile Kayseri Milletvekili Çetin Arık, parti il binası önünde CHP' lilere seslendi. " İzmir Türkiye' den ayrılsın AB 'ye girsin."dedi.

Akıl almaz bu çağrı çoğu kişiden tepki aldı. Her karışı şehit kanı ile sulanmış cennet vatanı nasıl kolay bir şekilde başkalarına peşkeş çekeceklerini bir kez daha kanıtlamış oldular.

57 yıl Türkiye AB kapısında bekledi diyorlar. Çok merak ediyorum 57 yıl boyunca bu kadar fasıl açılıp kapatıldı, görüşmeler yapıldı acaba bunlardan ve içeriğinden haberleri var mıdır? Ya da neden Türkiye' nin AB' ye alınmamasın da bu kadar ısrar ediliyor hiç düşündüler mi? Böylesi uçuk sözlerinden anlaşılıyor ki konuştuklarını bırakın düşünmeyi ağızlarından çıkanı kulakları bile duymuyor.

Madem İzmir' i AB' ye koymaya meraklılar İzmir EXPO'yu neden kaybetti ? Üstelik izmir EXPO 2015 adaylığı için çok iyi hazırlanıp tanıtım için de 15 milyon Euro harcanmıştı. Ve 2020 yılında ki EXPO' yu da kaybettiler.

 Maksadımız ötekileştirmek değil elbette izmir de vatanımızın bir parçası her ne kadar CHP ayrı bir cumhuriyet görse de orayı. " Biz Avrupalı olmaya hazırız. Hele İzmirliler bu işe çok hazırlar. Orası demokrasiye açılan, Avrupa' ya açılan bir kapı gibidir.

Biz bazen diyoruz ki gerekirse de İzmir ayrılsın. Yani biz istemeyiz, bu şartlarda bunlarla yaşamayı. Biz Avrupalı olmaya çalışıyoruz. Türkiye' de yaşayan demokrat, aydın, çağdaş insanlar Avrupalı olmaya hazır'' ifadelerini kullansalar da Haçlı zihniyetleri hiç bir zaman izmir' i Türkiye' den ayrı görmeyeceklerdir ve engellenme, dışlanma, ötekileştirilme ile hep karşılaşacağızdır.

15 temmuz ve sonrasında izmir de ki birlik, beraberlik hepsine birer cevaptır elbette ama bunu anlamak için maalesef gerekli şeylerde var. Dedik ya hani başlık da CHP' Yİ ANLAMAK ama ne mümkün.

Güncel Haberler Arşivi
Siyaset Haberleri Arşivi