•                GELECEKTE İSTEDİĞİMİZ GENÇLİK NASIL OLMALI

  

GELECEKTE İSTEDİĞİMİZ GENÇLİK NASIL OLMALI
Köşe Yazarı: Meryem ELMASTAŞ Okunma: 101309 Tarih: 02.04.2015

GELECEKTE İSTEDİĞİMİZ GENÇLİK NASIL OLMALI

       Ülkemizde bir taraftan başı kapalı, daracık kara mantolar altında kot pantolonlu, gözü dudakları boyalı genç kız nesli oluşturulurken, bir taraftan da aynı düşünceler içerisinde olan kişiler tarafından bu genç kızlarımızın orasına burasına şehvetle bakan erkek nesil yetiştirmek istiyorlar.

      Türkiye de gençler, ayrı çizgilerde, bir birine tamamen zıt bir şekilde yetişiyor. Bazı gençler tiyatro, bale, opera, sanat, kitap evleri gibi alanlarda yetişirken, bir gurup gençte orta öğrenim çağında sigara içmeye başlayarak, Kafelerde, Barlarda, Çay Bahçelerinde veya kuytu köşelerde uyuşturucu baronlarının tuzağına hazırlanıyor. Birde bakıyorsunuz ki Türkiye de eli sopalı, bıçaklı, bir biriyle sürekli kavga eden, bir biriyle sürekli didişen genç guruplar oluşmuş. Uyuşturucu baronları Türkiye de gençlerin böyle yetişmesini istiyor. Onların, gençler bir birini yaralamış, bir birini öldürmüş umurunda değil. Onlar sattıkları maldan edecekleri karı düşünürler. Tıpkı Emperyalist ülkelerin gelişen ülkeleri bir birine düşürüp silah sattıkları gibi. Emperyalist ülkeler gelişen ülkeleri bir birine düşürüp savaştırmazlarsa ellerindeki silahları kime satacaklar?

      Açıkçası Türkiye de gençlik elden gidiyor. Gençliği çok yakından takip etmemiz gerekiyor. Bakın daha dün, liseli bir genç, kız arkadaşının fotoğrafını çekti diye arkadaşı tarafından 37 yerinden bıçaklanarak öldürüldü. Böyle bir gençlik mi yetiştireceğiz, yoksa Mustafa Kemal Atatürk’ün öngördüğü gibi ülkemizde “ Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” gençlik mi yetiştireceğiz?

    Öyleyse gençlerimizin üzerinde birer mercek olup onları sürekli kontrol etmeliyiz. Başta her anne ve birer baba olarak çocuklarımızın ceplerini ve cep telefonlarını zaman zaman kontrol etmeliyiz. Zamanla okul çıkışlarını takip edip kimlerle nasıl arkadaş olduklarına bakmalıyız.

     Biz ilgili olursak gençlerimiz doğru yolda yetişirler. Duyarsız olursak çocuklarımız, çıkar sahiplerinin eline düşerler. Çıkar sahipleri derken, bu çıkar sahiplerinin kimileri uyuşturucu baronlarıdır, kimileri de çocuklarımızı sanattan, kültürden, çağdaş yaşamdan uzaklaştırıp, şükürcü bir gençlik yetiştirmek isteyenlerdir.

    Gençler geleceğimizin mirası ise lütfen, evlatlarımızı utanacağımız bir şekilde değil, övüneceğimiz, gururla bakacağımız bir şekilde yetiştirelim.

 

Siyaset Haberleri Arşivi