• Otomatik

  

Tarsus TB’nda AB Projeleri Yazma Eğitimi Sertifikaları Dağıtıldı
Kaynak: Meryem ELMASTAŞ Okunma: 241714 Tarih: 30.12.2017

Tarsus TB’nda AB Projeleri Yazma Eğitimi Sertifikaları Dağıtıldı

Tarsus Ticaret Borsası’nda (TB) Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen AB Hareketlilik Projeleri Proje Yazma Eğitimi sertifika törenini yapıldı.
 
Kaymakam Yüksel Ünal, Ticaret Borsası salonunda proje yazma eğitimi sertifikalarını almaya hak kazanan etkinlikte yaptığı konuşmada, savaşların niteliğinin günümüzde değiştiğini, son yıllarda Türkiye’ye çok sayıda ülke tarafından gizli ekonomik ambargoların uygulanmakta olduğunu, ancak Türkiye’nin bu ambargolara karşı büyük bir mücadele içinde olduğunu söyledi.
 
Avrupa ülkelerinin Türkiye’nin projelerinden korktuğunu, ancak dış saldırılara karşı her zaman uyanık olmamız gerektiğini belirten Kaymakam Ünal, “Bunun için her projemiz sniper gibi olmalı. Her attığımızı vuracaksınız. Neyi nerde nasıl yapacağımızı bilmemiz lazım. Onları kendi silahlarıyla vurmalıyız. Bunun için ise Avrupa ülkelerinden daha çok proje üretmeliyiz. Çünkü bugün dünyada her şey projeler üzerinde dönüyor. A, B, C ve hatta D planımızın olması lazım. Ülke olarak yolumuz uzun ve yokuştur. Önümüze engeller çıkacaktır. Ama bunları önemsemeden koyduğumuz hedeflere doğru kararlı bir şekilde ilerlemeliyiz. Bu projeleri Tarsus’umuzda yaparsak, şehrimiz, bölgemiz ve dolayısıyla ülkemiz kalkınacaktır. Bunun için de hayal gücünüzü her zaman yüksek turun ve başarın” diye konuştu.
 
Mersin İl Tarım, Gıda ve Hayvancılık İl Müdürü Arif Abalı ise 7 ay önce il müdürlüğü görevine başladığını ve 4,5 ay önce bir proje ekibi oluşturduklarını, ekibin SODES, ÇKA ve AB projelerine proje hazırladığını belirterek, “Amacımız proje yazma kabiliyetini arttırmaktır. Biz sizlere verdiğimiz bu tür eğitimlerle, balık tutmayı öğretmekteyiz” dedi.
 
Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya ise konuşmasında, bölgenin kalkınması için çalışmakta olduklarını ve günün teknolojik ve bilimsel anlamda her türlü çalışmanın içinde yer almaya devam ettiklerini söyledi.
 
Bölgenin ve ülkenin kalkınması için herkesin, çok ama çok çalışması gerektiğinin altını çizen Murat Kaya, “Birlik ve beraberlik içinde bu güzel ülkemizin kalkınması için  el ve gönül birliği içinde çalışmamız gerekiyor. Bizim, hepimizin ülkemize, şehit ve gazilerimize bu konuda borcumuz var. Onlara olan borcumuzu çok çalışarak, ülkemizi hayatın her alanında kalkındırarak ödeyebiliriz. Bunun için ise çok çalışmalıyız. Çok çalışarak, ülkemizin kalkınmasını sağlayarak halkımızın refah düzeyini ve yaşam kalitesini arttıracağız” diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından eğitimini tamamlayan 25 kursiyere sertifikaları verildi.


 • Başkan Tuna, AK Parti Teşkilatıyla Buluştu Başkan Tuna, AK Parti Teşkilatıyla Buluştu
 • KOCAMAZ; 31 MART’TA HERKESİ GÜNEŞİN ETRAFINDA BİRLEŞMEYE DAVET EDİYORUM KOCAMAZ; 31 MART’TA HERKESİ GÜNEŞİN ETRAFINDA BİRLEŞMEYE DAVET EDİYORUM
 • CHP Büyükşehir adayı Seçer’den Başkan Dinçer’e ziyaret CHP Büyükşehir adayı Seçer’den Başkan Dinçer’e ziyaret
 • İyi Partili Esin Erkoç, Tarsus Star Radyo-TV’de canlı yayına çıktı İyi Partili Esin Erkoç, Tarsus Star Radyo-TV’de canlı yayına çıktı
 • CHP AKDENİZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI ANKARA’YA BASKINA GİDİYOR!!! CHP AKDENİZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI ANKARA’YA BASKINA GİDİYOR!!!
 • Başkan Kocamaz, Niyazi Oksal Antrenör Kursunun Açılışına Katıldı Başkan Kocamaz, Niyazi Oksal Antrenör Kursunun Açılışına Katıldı
 • BAŞKAN CAN, HABERTÜRK TV’DE CANLI YAYIN KONUĞU OLDU BAŞKAN CAN, HABERTÜRK TV’DE CANLI YAYIN KONUĞU OLDU
 • MAYA GÖZ İLE BORSA SAĞLIK PROTOKOLÜ İMZALADI MAYA GÖZ İLE BORSA SAĞLIK PROTOKOLÜ İMZALADI
 • DENEYİMLİ SİYASETÇİLERDEN VAHAP SEÇER'E DESTEK DENEYİMLİ SİYASETÇİLERDEN VAHAP SEÇER'E DESTEK
 • BAŞKAN CAN, “TARSUS’A YATIRIM YAPMAK İSTEYEN HERKESİN YANINDAYIM” BAŞKAN CAN, “TARSUS’A YATIRIM YAPMAK İSTEYEN HERKESİN YANINDAYIM”
 • BAŞKAN KOCAMAZ, İDDİALARI YALANLADI BAŞKAN KOCAMAZ, İDDİALARI YALANLADI
 • BAŞKAN CAN, TÜM ÖĞRENCİLERE MUTLU BİR YARIYIL TATİLİ DİLEDİ BAŞKAN CAN, TÜM ÖĞRENCİLERE MUTLU BİR YARIYIL TATİLİ DİLEDİ
 • BAKİ ŞİMŞEK ” MERSİN ‘İN BÜTÜN İLÇELERİNDE YAŞANAN AFETTEN DOLAYI BÜTÜN HEMŞERİLERİME GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İLETİYORUM “ BAKİ ŞİMŞEK ” MERSİN ‘İN BÜTÜN İLÇELERİNDE YAŞANAN AFETTEN DOLAYI BÜTÜN HEMŞERİLERİME GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İLETİYORUM “
 • TARSUS BİR HALI SAHAYA DAHA KAVUŞUYOR TARSUS BİR HALI SAHAYA DAHA KAVUŞUYOR
 • ERKOÇ TARSUS'A HANIM ELİ DEYECEK ERKOÇ TARSUS'A HANIM ELİ DEYECEK