• Otomatik

  

Mine Geçili, Mersinli Müzikseverleri Mest Etti
Kaynak: Hasan AKÇA Okunma: 183892 Tarih: 22.12.2017

Mine Geçili, Mersinli Müzikseverleri Mest Etti

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Türk Sanat Müziği’nin yükselen sesi Mine Geçili’yi Mersinlilerle buluşturdu. Mersin Büyükşehir Belediyesi  Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu’nun da konser verdiği gecede, sanatçılar seslendirdiği şarkılarla sanatseverleri mest etti.

Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen konsere, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Kerim Tufan, Mersin Büyükşehir Belediyesi genel sekreter yardımcıları, Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi konservatuarı Türk sanat müziği korosu şefi İbrahim Özbek’in şefliğinde sahne alan Mine Geçili Endülüs’te Raks isimli eserle konserine başladı. Hicaz ve Kürdi makamlarından oluşan şarkıların yer aldığı bir resital sunan sanatçı, Mersin’de muhteşem bir konsere imza attı.

Mersinli vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konserde Mine Geçili, Gece Kirpikli Kadın, Boş Çerçeve, Yaralı, Yollar Uzak Gelemedim, Söyleme Bilmesinler, İnleyen Nağmeler, Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim gibi Türk Sanat Müziğinin en sevilen şarkılarını seslendirdi. Mine Geçili’ye konser boyunca eşlik eden vatandaşlar keyifli dakikalar yaşadı. Sık sık alkışlarla Mine Geçili’ye tezahüratta bulunan sanatseverler, unutamayacakları sanat dolu bir gece yaşadı.

Mersin’e konser vermek için ilk defa geldiğini ve çok mutlu olduğunu söyleyen Mine Geçili, “Ben Mersin’e daha önce geldim ama konser için ilk defa geliyorum. Beni sizlerle buluşturan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a ve ekibine çok teşekkür ederim. Türkiye’nin her yerinde konser veriyorum ama bu kadar güzel bir enerji ile ilk defa karşılaşıyorum” dedi.

Konser sonunda Mine Geçili, Mersin Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği korosu ile birlikte ‘Yalancının Birine Kapıldı Kaldı Gönül’ adlı eseri seslendirerek konserini sonlandırdı.

Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’na Vatandaşlardan Tam Not

İki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde Udi Bestekâr Ses Sanatçısı merhum Necdet Tokatlıoğlu’nun bestelerinden derlenen ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu tarafından seslendirilen şarkılar müzikseverleri mest etti. Mersin Büyükşehir Belediyesi konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu şefi İbrahim Özbek’in yönettiği koro, hüzzam, hicaz, rast, uşşak, nihavend, ferahnâk, muhayyer kürdi ve acem kürdi makamından eserler seslendirdi.

Gönlümde özleminle yolunu gözlüyorum, gitmesin gözlerimden pırıl pırıl arzular, bakışların başka tutumun başka, dünyada biricik sevdiğim sensin, dünyamı dolduracak bir sevgi istiyorum, yeşerecek bir dalım kalmadı şarkılarını seslendiren koro vatandaşlardan büyük alkış aldı. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Kerim Tufan tarafından  Mine Geçili’ye çiçek ve plaket takdimi edilirken, Mersinli bir vatandaş Mine Geçili’ye fotoğraf hediye etti. 


 • BOZDOĞAN ŞEHİR MERKEZİNİN NABZINI TUTUYOR BOZDOĞAN ŞEHİR MERKEZİNİN NABZINI TUTUYOR
 • BELEDİYE PERSONELLERİNE SIFIR ATIK EĞİTİMİ BELEDİYE PERSONELLERİNE SIFIR ATIK EĞİTİMİ
 • Ali Boltaç “Projelerimizle kentin geleceğine hayat vereceğiz” Ali Boltaç “Projelerimizle kentin geleceğine hayat vereceğiz”
 • Kamyon, Yol Kenarındaki 2 Polis Aracına Çarptı: 1 Polis Şehit, 2'si Polis 8 Yaralı Kamyon, Yol Kenarındaki 2 Polis Aracına Çarptı: 1 Polis Şehit, 2'si Polis 8 Yaralı
 • MAHKEME KARARI “CEMEVLERİ İBADETHANEDİR, ELEKTRİK FATURASI DİYANET TARAFINDAN ÖDENECEK” MAHKEME KARARI “CEMEVLERİ İBADETHANEDİR, ELEKTRİK FATURASI DİYANET TARAFINDAN ÖDENECEK”
 • Ankara'da iki tren çarpıştı: Ölü ve yaralılar var Ankara'da iki tren çarpıştı: Ölü ve yaralılar var
 • Bahçeli, Ülkü Ocakları'ndaki Tüm Yönetimi Görevden Aldı Bahçeli, Ülkü Ocakları'ndaki Tüm Yönetimi Görevden Aldı
 • Kocamaz'ın İlçe Ziyaretleri Sürüyor Kocamaz'ın İlçe Ziyaretleri Sürüyor
 • YEŞİLTEPE MAHALLESİ ÇOK AMAÇLI SOSYAL TESİS VE TAZİYE EVİNE KAVUŞUYOR YEŞİLTEPE MAHALLESİ ÇOK AMAÇLI SOSYAL TESİS VE TAZİYE EVİNE KAVUŞUYOR
 • KÖY ZİYARETLERİ MİTİNGE DÖNÜŞÜYOR KÖY ZİYARETLERİ MİTİNGE DÖNÜŞÜYOR
 • Dinçer Kdv ve Ötv İndiriminde Süre Uzatılmalı Dinçer Kdv ve Ötv İndiriminde Süre Uzatılmalı
 • Tuna: Tuna: "Yediğimiz Her Lokmada Çiftçilerimizin Emeği ve Alın Teri Vardır"
 • Sanayi Sitesindeki Yedek Parça Dükkanı Yangında Küle Döndü Sanayi Sitesindeki Yedek Parça Dükkanı Yangında Küle Döndü
 • BAŞKAN CAN, HİZMET BİLGİLENDİRME TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR BAŞKAN CAN, HİZMET BİLGİLENDİRME TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR
 • TARSUS BELEDİYESİ TOPLU KONUT KURALARI ÇEKİLDİ TARSUS BELEDİYESİ TOPLU KONUT KURALARI ÇEKİLDİ

En Yeni Haberler
 • Köseoğlu EvKur
 • Karakaya Konsept