• Otomatik

  

TARSUS YENİ ESNAF KEFALET KOOPERATİFİ’NDEN BÜYÜK BAŞARI
Kaynak: Meryem ELMASTAŞ Okunma: 184438 Tarih: 21.12.2017

TARSUS YENİ ESNAF KEFALET KOOPERATİFİ’NDEN BÜYÜK BAŞARI

-BAŞKAN ASLAN: “2017 YILINDA KOOPERATİFİMİZ %36 ORANINDA BÜYÜDÜ”

TARSUS Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan, 2017 yılında esnaflara 28 milyon 170 bin 300 TL kredi kullandırdıklarını söyledi. Başkan Aslan, 2016 verilerine göre, 2017 yılında esnaflara 5 milyon TL yakın bir rakamla daha fazla kredi kullandırdıklarını ve kooperatifin büyüme oranının %36 seviyesine vardığını vurguladı.

2017 yılının son günlerine yaklaşıldığı şu günlerde, Kooperatifin mali tablosu ile ilgili olarak kamuoyuna bilgilendirmede bulunan Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan, 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle 35 milyon 100 bin TL olan plasman tutarının, 20 Aralık 2017 tarihi itibariyle 42 milyon 750 bin TL’ye çıktığını belirtti.

Yönetim, denetim, personel ve Halkbank yetkilileriyle uyum içinde yürüttükleri çalışmalar kapsamında Kooperatifin her geçen gün büyüdüğünü ifade eden Başkan Bektaş Aslan, aktif 1409 üyeden 535’e 2017 yılı içinde 26 milyon 732 bin 300 TL işletme kredisi kullandırdıklarını ifade etti.

40 üyenin 840 bin TL tutarında KOSGEB kredisi, 39 esnafın ise 598 bin TL tutarında dost hesap kredisi kullandığını belirten Başkan Bektaş Aslan, 2017 yılı 1 Ocak-20 Aralık tarihleri arasında toplamda 28 milyon 170 bin 300 TL tutarındaki krediyi cansuyu olarak esnafa dağıttıklarını dile getirdi.

2017 cari döneminde 7 milyon 650 bin TL plasman artışıyla ciddi bir yol aldıklarının altını çizen Başkan Bektaş Aslan, “Kooperatifimizin bugünlere gelmesinde en büyük emek değerli üyelerimize aittir. Kooperatifimizin 20 Ocak 2018 günü olağan kongresi yapılacak. Kongremizde de tüm üye esnaflarımıza kooperatifimizin mali durumu hakkında detaylı bilgi verilecektir. Bizler 2017 yılı planlamalarını yaparken, büyüme oranı olarak %13-14 olarak hesaplama yaparken, bugün büyüme oranımızın %36 olarak ortaya çıkmış olması gerçekten büyük bir başarının ürünüdür. Tekrar ediyorum bu başarının yakalanmasında en önemli faktör esnaflarımızdır” dedi.

Ödeme zorluğu yaşayan esnaflara her türlü kolaylığı sağladıklarını hatırlatan Başkan Bektaş Aslan, “Kredi kullanan esnaflarımızdan isteğimiz ödemelerini zamanında yapmalarıdır. Onların taksitlerini geciktirmeleri, yeni kredi kullanacak esnaflarımızın sıkıntı yaşamasına neden olabilmektedir. Ben ve diğer yönetici arkadaşlarım, ödemede sorun yaşayan esnaflarımızın işyeri veya evlerine kadar giderek yaşayabilecekleri sorunlarla ilgili bilgi veriyor, elimizden gelen kolaylığı göstermeye çalışıyoruz. Yılbaşlarında bankalarda hesap devirleri olmakta. Bu nedenle yeni yılın ilk günlerinde bazen kredi kullandırmada küçük bir zaman dilimi de olsa sarkmalar olmakta. Bu nedenle üyelerimiz bu dönemlerde bizleri maruz görsünler. diye konuştu.

2018 yılının ülkemize dirlik, birlik ve beraberlik getirmesini dileyen Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan, “Yeni yılın ülkemizde huzurun sağlanmasında, insanlarımız arasında kardeşlik duygularının çoğalmasına vesile olmasını temenni eder; tüm esnaflarımızın ve halkımızın yeni yıllarını tebrik ederim” şeklinde konuştu.

 


 • BOZDOĞAN ŞEHİR MERKEZİNİN NABZINI TUTUYOR BOZDOĞAN ŞEHİR MERKEZİNİN NABZINI TUTUYOR
 • BELEDİYE PERSONELLERİNE SIFIR ATIK EĞİTİMİ BELEDİYE PERSONELLERİNE SIFIR ATIK EĞİTİMİ
 • Ali Boltaç “Projelerimizle kentin geleceğine hayat vereceğiz” Ali Boltaç “Projelerimizle kentin geleceğine hayat vereceğiz”
 • Kamyon, Yol Kenarındaki 2 Polis Aracına Çarptı: 1 Polis Şehit, 2'si Polis 8 Yaralı Kamyon, Yol Kenarındaki 2 Polis Aracına Çarptı: 1 Polis Şehit, 2'si Polis 8 Yaralı
 • MAHKEME KARARI “CEMEVLERİ İBADETHANEDİR, ELEKTRİK FATURASI DİYANET TARAFINDAN ÖDENECEK” MAHKEME KARARI “CEMEVLERİ İBADETHANEDİR, ELEKTRİK FATURASI DİYANET TARAFINDAN ÖDENECEK”
 • Ankara'da iki tren çarpıştı: Ölü ve yaralılar var Ankara'da iki tren çarpıştı: Ölü ve yaralılar var
 • Bahçeli, Ülkü Ocakları'ndaki Tüm Yönetimi Görevden Aldı Bahçeli, Ülkü Ocakları'ndaki Tüm Yönetimi Görevden Aldı
 • Kocamaz'ın İlçe Ziyaretleri Sürüyor Kocamaz'ın İlçe Ziyaretleri Sürüyor
 • YEŞİLTEPE MAHALLESİ ÇOK AMAÇLI SOSYAL TESİS VE TAZİYE EVİNE KAVUŞUYOR YEŞİLTEPE MAHALLESİ ÇOK AMAÇLI SOSYAL TESİS VE TAZİYE EVİNE KAVUŞUYOR
 • KÖY ZİYARETLERİ MİTİNGE DÖNÜŞÜYOR KÖY ZİYARETLERİ MİTİNGE DÖNÜŞÜYOR
 • Dinçer Kdv ve Ötv İndiriminde Süre Uzatılmalı Dinçer Kdv ve Ötv İndiriminde Süre Uzatılmalı
 • Tuna: Tuna: "Yediğimiz Her Lokmada Çiftçilerimizin Emeği ve Alın Teri Vardır"
 • Sanayi Sitesindeki Yedek Parça Dükkanı Yangında Küle Döndü Sanayi Sitesindeki Yedek Parça Dükkanı Yangında Küle Döndü
 • BAŞKAN CAN, HİZMET BİLGİLENDİRME TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR BAŞKAN CAN, HİZMET BİLGİLENDİRME TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR
 • TARSUS BELEDİYESİ TOPLU KONUT KURALARI ÇEKİLDİ TARSUS BELEDİYESİ TOPLU KONUT KURALARI ÇEKİLDİ

En Yeni Haberler
 • Köseoğlu EvKur
 • Karakaya Konsept