• Otomatik

  

İstemihan Talay’a Mersin’de Sevgi Seli
Kaynak: Meryem ELMASTAŞ Okunma: 210232 Tarih: 13.11.2017

İstemihan Talay’a Mersin’de Sevgi Seli

Hemşehri Dernekleriyle buluşan Talay: “Türkiye 2019’da CHP’nin Aydınlık İktidarına Kavuşacak”

Talay: “Önce Yerelde, Sonra Genelde İktidar Olacağız, Halkımıza Güveniyoruz”                                                                   

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı M. İstemihan Talay’a Mersin’in her yerinde yoğun sevgi gösteriliyor.

Mersin’de Meslek Odaları, kanaat önderleri, Sivil Toplum Örgütleri ve Hemşehri Derneklerinin yöneticileri ve üyeleriyle buluşmaya, onlara CHP’nin yerel ve genel iktidarına yönelik politikalarını anlatmaya devam eden İstemihan Talay, Türkiye’nin 2019 yılında yapılacak olan yerel ve genel seçimler ile Cumhurbaşkanlığı seçiminde AKP’den kurtulacağını belirterek, “Türkiye, 2019 yılında yapılacak seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin aydınlık iktidarına kavuşacak. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Türkiye’nin CHP iktidarıyla birlikte özgürleşeceğini, zulüm ve baskılardan kurtulacağını vurgulayan İstemihan Talay, “CHP olarak hedefimiz önce yerel seçimde büyük bir başarı göstererek yerelde iktidar olmak ve ardından yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde genelde iktidar olup, Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmaktır. Bunu başaracağız. Çünkü biz halkımıza güveniyoruz. Bizim iki gücümüz var, biri Hak, diğeri Halk” diye konuştu.

-“HEMŞEHRİ DERNEKLERİ SÖZ SAHİBİ OLACAK”

Aylardan beri Tarsus’tan Anamur’a kadar Mersin’in dört bir yanını karış karış dolaşarak, sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmayarak CHP’nin yerelde ve genelde neden iktidara getirilmesini anlattıklarını kaydeden İstemihan Talay, Mersin’de faaliyet gösteren Niğdeliler Kültür ve Dayanışma Derneği, Elazığlılar Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği yönetici ve üyeleriyle ayrı ayrı görüştükten sonra, Mersin Üniversitesi, Çağ Üniversitesi ve Toros Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulüpleri temsilcileri, hemşehri dernekleri başkanları ile bir araya gelip, karşılıklı fikir alışverişinde bulundu ve bunun yanı sıra DP Mersin il başkan yardımcısı Özlem Kafadar’ın sahibi olduğu yeni bir işyerinin açılış kurdelasını kesti.

2019 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere ve ardından aynı yılın Kasım ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine sıkı ve disiplinli bir şekilde hazırlanmakta olduklarını, başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Merkez Yöneticileri ile Milletvekillerinin her an seçim yapılacakmış gibi seçim hazırlıklarını olağanüstü bir çalışmayla sürdürmeye devam ettiklerinin altını çizen İstemihan Talay, diğer il ve ilçelere olduğu gibi Mersin Büyükşehir ve ilçelerine de özel önem verdiklerini ve 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Mersin’de en az yüzde 45 oy alarak Mersin’den Türkiye’ye iktidar müjdesini vermek istediklerini, Mersinli hemşehrilerinin de buna hazır olduğunu gözlemlediğini söyledi.

-“ÖNCE YEREL, SONRA GENEL İKTİDAR”

“Türkiye’ye genel seçimlerde iktidar müjdesini yerel seçimlerde Mersin’den enaz yüzde 45 oy alarak tüm Türkiye’ye duyurmak istiyoruz” diyen Talay, “Mersinliler olarak bunu başaracak güçteyiz. Çünkü biz sosyal demokratları iktidarda görmek isteyen Mersinli hemşehrilerimize yürekten güveniyoruz.” dedi.

Genel iktidara giden yolun yerelde iktidar olmaktan geçtiğini, bu nedenle Mersin Büyükşehir’i enaz yüzde 45 oy alarak kazanmak istediklerini söyleyen İstemihan Talay, gittikleri, görüştükleri, bir araya geldikleri, düşüncelerini sordukları herkesin CHP’yi yerelde ve genelde iktidarda görmek istediklerini belirttiklerine dikkat çekti.

Halkın desteği ve partisinin gücüyle 4 dönem Milletvekilliği ve 5 yıl Bakanlık yaptığını, görevleri boyunca halka hizmeti kendisine şiar edindiğini, bunu da layıkıyla yerine getirmenin huzurunu yaşamakta olduğunu vurgulayan İstemihan Talay, “Güzel Türkiye’miz ve barış kenti olan Mersin’imiz baktık ki çok kötü yönetiliyor. Kollarımızı sıvadık ve yeniden hizmet için yollara düştük. Aslını inkâr eden haramzadedir. Farklılıklarımız bizim zenginliğimizdir. İnsanları ayrıştırıp, ötekileştiren anlayış, düşünce ve uygulamalara karşı birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmalıyız. Cumhuriyet Halk Partisi, barış, özgürlük, demokrasi, laiklik ve Cumhuriyet için var. Biz hepimiz bir ve beraberiz. Hep birlikte Türkiye için, hep birlikte Mersin için varız. Hemşehri derneklerimizde Mersin’imizin geleceğinde ve yönetiminde söz sahibi olacaktır.” Dedi.

-SİYASETE DOYDUĞUM İÇİN GELİP, YOLLARA DÜŞTÜM”

 

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Büyükşehir Belediye Başkan a.adayı İstemihan Talay, kendisinin siyasete doyduğu için yollara düştüğünü kaydetti.

Talay, “Bana, 5 yıl Bakanlık 4 dönem Milletvekilliği yaptınız. Siyasete, makam ve mevkiye doymadınız diye sorabilirsiniz. Tam tersi siyasete de, makam ve mevkiye de doymuş bir kardeşiniz, ağabeyinizim. Açlığımdan değil, doymuşluğumdan geldim. Dürüst, sağlıklı, adil bir yönetim anlayışını hayata geçirmek en büyük idealimdir. Tüm birikimlerimizi hep birlikte el ele vererek güzel Mersin’imizi Türkiye’nin parlayan yıldızı, çekim merkezi bir metropol kent haline getirmek istiyoruz. Tecrübemiz, vizyonumuz, bilgi birikimimiz buna yeter. Kentimizi siyasi ayırım, etnik kimlik gözetmeksizin hep birlikte beraberce, kardeşçe yöneteceğiz. Acıları birlikte paylaşıp, azaltacağız. Sevinç ve mutluluklarımızı birlikte paylaşıp, arttıracağız.Bakın referandumda Mersin’den yüzde 64 oranında hayır oyu çıktı. Bu oy oranını yerel ve genel seçimlerde CHP’de bütünleştirmeliyiz. Çünkü 2019 yerel seçimleri, Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri Türkiye için bir dönüm noktasıdır. Türkiye AKP’nin karanlık iktidarından bir an önce kurtulmalı ve geleceğe güvenle bakacak CHP iktidarına kavuşmalıdır. Mersin’imiz de Türkiye’nin küçük bir modelidir. Her kesimden insanımız var ve biz bu güzel kentte hep birlikte Mersinli’yiz. Biz CHP olarak, kenti birlikte yöneten, danışan, fikir alan ve üretenlere her türlü kolaylığı sağlayan bir anlayışla hareket edeceğiz. Buna söz veriyoruz. Biz geçmişte verdiğimiz her sözü yerine getirdik. Şimdi de getireceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

-“Türkiye’nin ve Mersin’in önü açılacak”

 

İstemihan Talay, görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmalarda ve kendisine yöneltilen sorulara verdiği yanıtlarda, genelde Türkiye’nin ve yerelde ise Mersin’in hiç iyi yönetilmediğini belirterek, 2019 yerel ve genel seçimlerinde CHP’nin genel ve yerel seçimlerde büyük bir başarıya imza atacağını anlattı.

Sözlerine, “Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi “Türkiye freni patlamış kamyon gibi, her yöne savruluyor. CHP olarak bize düşen önce patlamış freni onarmak ve ardından kamyonun yani ülkenin direksiyonuna geçmek. Ülkenin bu durumunu herkese bıkmadan usanmadan anlatmaya devam edeceğiz” şeklinde devam eden Talay, “2019 yılının Kasım ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimlerinde iktidara gelerek kamyonun yani ülkenin direksiyonuna geçerek Türkiye’mizi düzlüğe çıkaracağız. İşte bu nedenle Mersin Büyükşehir Belediye seçimlerinde en az yüzde 45 oy alarak Türkiye’yi genelde yöneteceğimizin müjdesini Mersin’den vermek istiyoruz. 2019 yılında yapılacak seçimlerde hem Mersin’imizin, hemde Türkiye’mizin önü açılacak” dedi.

-“MERSİN VE MERSİNLİLER HİZMETİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR”

Mersin’in geleceğinde ve yönetiminde herkesin söz sahibi olması gerektiğini her fırsatta anlattığını ve anlatmaya devam ettiğini vurgulayan CHP’li Talay, Mersin’in geleceğini düşünen herkesin fikirlerine ihtiyaçlarının olduğunu kaydetti.

İstemihan Talay, Mersin’in hiç de hak etmediği bir konumda olduğunu ve Mersin’de yaşayan herkesin bu olumsuzluklardan şikâyetçi olduğunu belirterek, “Mersin yaşamın her alanında kalkınacak. Mersin sadece Türkiye’nin parlayan yıldızı olmakla kalmayacak, adını tüm dünyanın duyacağı sosyal, kültürel ve sportif aktivitelerle, ekonomisi ve turizmiyle söz sahibi olacak. Mersin CHP yönetiminde hak ettiği Marka Kent Mersin değerine kavuşacak. Mersin’imizi ilçeleriyle birlite yer altı ve yerüstü değerleri ve üretimleriyle bir dünya kenti yapmaya hazırız. Mersin özel ve özgün bir kent, protatif bir kent. Birlik ve beraberlik içinde, barış içinde yaşayıp, gerçek marka değerine kavuşması gereken çok özel bir kent. Bu güzel kente en güzel hizmetleri yerine getireceğiz. Mersin’i marka kent haline getireceğiz. Böylece Mersin’in kent değerini de yükseltmiş olacağız.” şeklinde konuştu.

 


 • OVA KÖYLERİNDE HALUK BOZDOĞAN COŞKUSU OVA KÖYLERİNDE HALUK BOZDOĞAN COŞKUSU
 • Çukuova İş Dünyası Tarsus’ta Buluştu Çukuova İş Dünyası Tarsus’ta Buluştu
 • HACIHAMZALI VE MEŞELİK MAHALLESİNDE YAPTIĞI ‘HİZMET BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI’ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ HACIHAMZALI VE MEŞELİK MAHALLESİNDE YAPTIĞI ‘HİZMET BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI’ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
 • Dinçer’den esnafa sahte içki uyarısı Dinçer’den esnafa sahte içki uyarısı
 • Büyükşehir‘den Kilikya Nehir Derneği’ne 1 Milyon TL’lik Yardım Büyükşehir‘den Kilikya Nehir Derneği’ne 1 Milyon TL’lik Yardım
 • BAKİ ŞİMŞEK”  ANKARA’DA Kİ TREN KAZASINDA VEFAT EDEN BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZA CENAB-I ALLAH’TAN RAHMET ,YARALILARA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM “ BAKİ ŞİMŞEK” ANKARA’DA Kİ TREN KAZASINDA VEFAT EDEN BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZA CENAB-I ALLAH’TAN RAHMET ,YARALILARA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM “
 • YEŞİLTEPE MAHALLESİ SALAH GÖKMEN SOSYAL TESİSLERİ VE TAZİYE EVİ TÖRENLE HİZMETE GİRDİ YEŞİLTEPE MAHALLESİ SALAH GÖKMEN SOSYAL TESİSLERİ VE TAZİYE EVİ TÖRENLE HİZMETE GİRDİ
 • BOZDOĞAN ŞEHİR MERKEZİNİN NABZINI TUTUYOR BOZDOĞAN ŞEHİR MERKEZİNİN NABZINI TUTUYOR
 • BELEDİYE PERSONELLERİNE SIFIR ATIK EĞİTİMİ BELEDİYE PERSONELLERİNE SIFIR ATIK EĞİTİMİ
 • Ali Boltaç “Projelerimizle kentin geleceğine hayat vereceğiz” Ali Boltaç “Projelerimizle kentin geleceğine hayat vereceğiz”
 • Kamyon, Yol Kenarındaki 2 Polis Aracına Çarptı: 1 Polis Şehit, 2'si Polis 8 Yaralı Kamyon, Yol Kenarındaki 2 Polis Aracına Çarptı: 1 Polis Şehit, 2'si Polis 8 Yaralı
 • MAHKEME KARARI “CEMEVLERİ İBADETHANEDİR, ELEKTRİK FATURASI DİYANET TARAFINDAN ÖDENECEK” MAHKEME KARARI “CEMEVLERİ İBADETHANEDİR, ELEKTRİK FATURASI DİYANET TARAFINDAN ÖDENECEK”
 • Ankara'da iki tren çarpıştı: Ölü ve yaralılar var Ankara'da iki tren çarpıştı: Ölü ve yaralılar var
 • Bahçeli, Ülkü Ocakları'ndaki Tüm Yönetimi Görevden Aldı Bahçeli, Ülkü Ocakları'ndaki Tüm Yönetimi Görevden Aldı
 • Kocamaz'ın İlçe Ziyaretleri Sürüyor Kocamaz'ın İlçe Ziyaretleri Sürüyor