• 611-milli-basketbolcularimiz-tarsus-ta.html

  

Milli Basketbolcularımız Tarsus'ta
Meryem Elmastas 947013 28.01.2012

 

 

1997-98 doğumlu oyunculardan oluşacak Yıldız B Kız Milli Takım kampının ikinci ayağı olan Tarsus kampı tüm hızıyla devam ediyor.

2013 yılında oynanacak Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında 1997-98 doğumlu sporculardan oluşacak kadronun, Türkiye genelinde 9 bölge merkezinde yapılan tarama ve kamp sonuçlarına göre; belirlenen aday adayı sporcuların ikinci grubu Tarsus’ta toplanarak çalışmalarına devam ediyor.

Tarsus Spor Salonu’nda 2 gündür gerçekleştirilen idman sonrasında ise Tarsus Belediyespor asbaşkanı Hikmet Avşar ilk antrenmanda tatlı ikram etti.

Kampta bulunan Milli Takım teknik ve idari heyeti, Tarsus Belediyespor tesislerinde yapılan antrenmandan ve kadın basketboluna yaptıkları katkılarından dolayı Tarsus Belediye ve Belediyespor Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Asbaşkan Hikmet Avşar'a teşekkür ettiler.

Çok iyi bir kamp geçirdiklerini belirten kamp baş antrenörü Halil Demirbilek, amaçlarının bayan basketbolu geliştirmek olduğunu söyledi.

Demirbilek, “Yıldız B Kız Milli takımı olarak Avrupa Şampiyonası aday kadrosu kamp çalışmalarının ikinci etabına Tarsus’ta başladık. Buradaki amacımız hem Avrupa’da hem de güney bölgesinde çok önemli çıkış yakalayan bayan basketbolumuza destek vermektir. Bu çıkışımızı alt yapı seviyesinde daha da geliştirmek istiyoruz. Bize burada destek veren basketbol severlere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Demirbilek kendilerine her konuda destek veren Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Belediyespor Asbaşkanı  Hikmet Avşar’a spora verdikleri katkıdan dolayı  ayrıca teşekkür ettiğini söyledi.

Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi