• 3025-silifke-de-volkan-patladi.html

  

SİLİFKE’DE VOLKAN PATLADI
Meryem Elmastas 947103 31.10.2013

 Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Silifke’de düzenlediği konserde Volkan Konak, Silifkelileri coşturdu. Silifke Atatürk Anıtı’nda gerçekleşen ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’ın da iştirak ettiği konseri yaklaşık 10 bin kişilik bir vatandaş topluluğu izledi.

     Volkan Konak, “Cumhuriyet’in ilanının 90. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Silifke’de  sahne almaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bize bu imkanı sağlayan ve beni sevgili Silifkelilerle buluşturan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Macit Özcan’a da çok teşekkür ediyorum.” dedi.

      Seslendirdiği değişik yörelere ait şarkılar, sahne performansı ve dinleyicilerle kurduğu diyalogla mükemmel bir performans sergileyen Volkan Konak, bazı şarkılarını da hayranlarıyla birlikte söyledi. Şarkılarının ara kısımlarında okuduğu şiirlerle de büyük beğeni kazanan Volkan Konak’ın seslendirdiği hareketli parçalarla Silifkeliler coştu. Yerine göre halayların çekildiği, yerine göre horonların tepildiği Volkan Konak konseri yaklaşık 2 saat sürdü.

     Konser sonrası sahneye gelerek sanatçı Volkan Konak’ı tebrik eden Başkan Macit Özcan, “Volkan Konak’ı Tarsus’tan sonra Silifke’ye getirmekle gerçekten çok doğru bir iş yapmışız. Silifkelilere bu sözü vermiştim ve sözümü yerine getirdim. Sizleri burada kardeşlik duyguları içerisinde eğlenirken görmek, bizim için en büyük mutluluktur. Ancak sanatçımızın bu performansı karşısında Mersinliler de Volkan Konak’ı izlemek istiyor. O yüzden önümüzdeki haftalarda Volkan Konak’ı Mersinlilerle de buluşturmak istiyorum yoksa beni parçalarlar.” diyerek espri yaptı

     Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kültür ve sanatsal etkinliklerinin çok geniş olduğunu da vurgulayan Başkan Macit Özcan, “5-6 saatlik program yapabilecek profesyonel tiyatro, halk oyunları, kent orkestrası ve konservatuvar ekibimiz var. Silifke, artık Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sınırları içinde yer alıyor. Bundan sonra Mersin’deki kültür ve sanatsal etkinliklerin aynısını Silifke’de de yapacağız.” dedi. Silifkelilere yaptığı konuşmada, “Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde hem Silifke, hem de Mersin Büyükşehir Belediyesi için oy kullanacaksınız. İlçenizdeki büyük maliyetli işleri Büyükşehir Belediyesi, daha küçük işleri ise Silifke Belediyesi gerçekleştirecek. Dolayısıyla artık Silifke’de sadece kültür ve sanat etkinlikleri değil, her türlü yatırımı yapmaya hazırız.” dedi.       

     Konuşmasının ardından Başkan Macit Özcan, sanatçı Volkan Konak’a çiçek ve plaket takdim ederek sanatçıyla birlikte “Damarımda Kanımsın” parçasını seslendirdi.

Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi