• 2282-mhp-li-muharrem-simsek-koylerde.html

  

MHP'li Muharrem Şimşek Köylerde
Meryem Elmastas 628181 25.06.2013

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili ve Tarsus Belediye Başkan Aday Adayı Muharrem Şimşek, Tarsus Belediyesinin yeni çıkan yasa ile Büyükşehir sınırlarına dahil edilmesinin hizmet noktasında sıkıntıların yaşanmasına neden olacağını ve gücünün yarı yarıya azalacağını belirterek, kendilerine görev verilmesi halinde köylere eşit hizmetin gitmesini sağlayacaklarını söyledi.

Muharrem Şimşek, geçtiğimiz hafta içinde Tarsus kent merkezinde esnaf ziyaretlerinde bulunduktan sora hafta sonu mesaisini ise, köy ziyaretlerine ayırdı.

Tarsus’a bağlı Çayboyu (Egemen) ve Ağzıdelik köylerini ziyaret eden ve köylüler tarafından büyük bir sevgi gösterisiyle karşılanan MHP’li Muharrem Şimşek, kısaca kendisinden ve 25 yıllık siyasi hayatından bahsettikten sonra aday adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Konuşmasının başında Burhanettin Kocamaz’ın 20 yıllık Tarsus Belediye Başkanlığı dönemini alınlarında gururla taşıyacaklarını ifade eden Şimşek “Bu 20 yılın 15 yılında zaten Muharrem Şimşek olarak bizim imzamız var. Kendi kendimizi inkar edecek halimiz olmadığı gibi inkar etmeye de gerek yok. 20 yıl öncesinde yerlerde sürünen, her şeyi haciz altında olan Tarsus Belediyesinin bugün ayaklarının üzerinde duran, hizmet ve yatırım yapan, bununla birlikte Türkiye’de marka bir belediye olmasını kısa bir süre zarfında başarmanın mutluluğu yaşıyoruz” dedi.

2014 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler sonrasında Tarsus Belediyesinin yeni çıkan yasayla birlikte Mersin Büyükşehir sınırlarına dahil edilip Büyükşehir Belediyesi’nin alt belediyesi olacağını hatırlatan MHP’li Muharrem Şimşek “”Bu yasa açık ve net konuşmak gerekirse Tarsus Belediyesinin de gücünü azaltıyor. Tarsus Belediyesinin bugün 130 milyon TL olan bütçesi tahmin ediyorum 60-65 milyon TL’ye kadar düşecek. Dolayısıyla geliri azaldığı, gücü tükendiği zaman da hizmeti yapma imkanı da azalmış olacaktır. Tarsuslu hemşehrilerimiz bugüne kadar bağımsız belediyenin gücüyle yapılan hizmeti gördü. Alt belediye konumuna düştüğünde ise aynı hizmetin yapılmasını bekleyecek. Geçiş sürecinde kim orada oturursa otursun hakikaten çok zorlanacak” şeklinde konuştu.

Yeni çıkan yasayla birlikte köylerin bağlantı yolu ve içme suyu altyapısı hariç diğer köyiçi hizmetlerinin Tarsus Belediyesine ait olacağının altını çizen MHP Belediye Başkan Aday Adayı Muharrem Şimşek, konuşmasının devamında şu görüşlere yer verdi:

“Dolayısıyla bu yasa ile birlikte 129 köyümüze Tarsus Belediyesinin hizmet vermesi gerekiyor. Bunu yapmak içinde çok ciddi bir koordinasyon ve planlama, ciddi bir bilgi ve birikim gerektiriyor. Onun için bu geçiş dönemini rahatlatmak, en az sıkıntıyla atlatabilmek için tecrübesi olan arkadaşlarımızın ön plana çıkartmakta fayda var diye düşünüyorum. Bize şayet bu görev tevdi edilirse, bu görevi en iyi şekilde yerine getirmenin gayreti içinde olacağımızdan hiçbir Tarsuslu hemşehrimizin şüphesi olmasın. Şunu belirtmek isterim ki, bu görevi yerine getirirken de köylerimiz öncelikli planlarımız içerisinde yer alıyor. Bizler 129 köyümüze eşit hizmetin gitmesi için çalışacağız ve bunu da başta köy muhtarlarımız olmak üzere köylü vatandaşlarımız ile başaracağımıza inanıyorum.”

Genel siyaset ile ilgili düşüncelerini de köylülerle paylaşan Muharrem Şimşek, AKP iktidarının ülkeyi her geçen gün uçuruma doğru sürüklediğini, yaşanan ekonomik çöküntüden en çok köylü vatandaşların etkilendiğini belirterek,  “Türkiye, AKP iktidarı ile birlikte çok zor bir süreçten geçiyor. AKP’nin 2002’den beri uyguladığı yanlış politikalar ortadadır. Halkın her geçen gün yokluğa ve yoksulluğa sürüklendiği bir ülkede halkımız AKP’yi gördü. Şayet bu iktidar gidecekse ne açılım süreci, ne Reyhanlı olayları nede Gezi Parkı olaylarından dolayı gitmemelidir. Bu hükümet gidecekse sandıkla gidecektir” dedi.

MHP Tarsus Belediye Başkan Aday Adayı Muharrem Şimşek, Tarsus Belediyesinin kendisine sağlayacağı ne etikete nede maddi imkanlara ihtiyacı olmadığını, siyaseti lise çağlarından bu yana hep cebinden harcayarak yaptığını ve halende yapmaya devam ettiğini,

inandığı değerlerden, doğru bildiği ilkelerden hiçbir zaman sapmadığını ve taviz vermediği, bundan sonra da vermeyeceğini, milletin bir kör kuruşunun heba edilmesine gönlünün razı olmayacağını ifade ederek, kendi parasını heba edip devletin ve milletin parasını heba etmeyeceklerini, bu inanç ve düşünceyle de yola çıktıklarını sözlerine ekledi.

Çayboyu (Egemen) muhtarı Harun Danabaş ve Ağzıdelik muhtarı Şerif Özçelik ise MHP’li Muharrem Şimşek’in köylerine yaptığı ziyaretten memnunluk duyduklarını belirterek, kendisinin hareketin içinden gelen birisi olduğunu ve bu görevin kendisine verilmesi halinde en iyi şekilde yerine getireceğinden hiçbir şüpheleri bulunmadığı dile getirdiler.

Spor Haberleri Arşivi