• 1445--tarsus-belediyesi-calisiyor.html

  

-TARSUS BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR
Meryem Elmastas 951930 19.07.2012

 

-BARBAROS MAHALLESİ’NDEKİ YAĞMURSUYU VE KANALİZASYON ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

Tarsus Belediyesi bunaltıcı havalara rağmen hizmetlerine aksatmadan devam ediyor. Barbaros Mahallesi’ndeki yağmursuyu ve kanalizasyon çalışmaları sürüyor.

Su ve Kanalizasyon İşletmesi Müdürlüğü Kanalizasyon ve Drenaj İşleri Yöneticiliği tarafından yapılmakta olan çalışmalar sıkı şekilde devam ediyor.

Vatandaşlara verdikleri rahatsızlığın geçici olduğunu belirten Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Barbaros Mahallesi’nde alt yapı çalışmasının ardından üst yapıçalışmalarına başlayacaklarını söyledi.

Başkan Kocamaz, “Barbaros Mahallesi’nde Kış aylarındaki yağışlarda meydana gelen su baskınlarından oluşan mağduriyetleri önlemek amacıyla yaklaşık 14.200 metre DN 300 mm ile DN 800 mm çaplarında beton borularla Yağmursuyu Hattı ve yaklaşık 6.160 metre HDPE boru ile Kanalizasyon Hattı yapılması işi çalışmaları devam ediyor. Yağmursuyu Hattının yaklaşık 5 bin 700 metresi yapılmış, işin Aralık 2012 tarihinde bitirilmesi planlanmaktadır. Bu süre zarfında vatandaşlarımız biraz sıkıntıçekebilir. Çekilen sıkıntıların ardından mahalle sakinleri Yaz ve Kış aylarında rahat bir ortama kavuşacaklar” dedi.

Tarsus Belediyesi olarak vatandaşa hizmeti aksatmadan götürdüklerini ifade eden Başkan Kocamaz, Tarsus ve Tarsusluların hizmetin en iyisine layık olduğunu vurguladı.


--
Tarsus Belediyesi
Basın Müşavirliği

Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi